Okna
drewniano-aluminiowe

Okna drewno-alu

Drewno w połączeniu z aluminium, oprócz niezwykłej trwałości całej stolarki, pozwala także na uzyskanie bardzo wysokiej izolacyjności termicznej okna. Ramy okien drewniano-aluminiowych znajdujące się wewnątrz pomieszczeń wykonane są z drewna, natomiast zewnętrzne profile aluminiowe zabezpieczają przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych. 

Możliwość wykonania okien w trzech grubościach profilu drewnianego i okładzin aluminiowych w kilku różnych wersjach oraz szeroka gama kolorystyczna pozwalają na wykonanie stolarki w wielu wariantach dopasowanych do potrzeb i upodobań klienta. 

Okna drewniano-aluminiowe są opcjonalnie dostępne jako certyfikowane FSC®.

Dostępne wykończenia

Zastosowana technologia

Pakiet Szybowy

Doskonałe parametry izolacji termicznej zagwarantowane dzięki jedno- lub dwukomorowym pakietom szybowym, współczynnik przenikania ciepła Ug do 0,5 W/m2K.

ALUMINIUM

Osiem różnych wersji wykonania aluminium, które jest dostępne w kolorach wg palety RAL oraz w kolorach metalicznych i drewnopodobnych. Dostępne wersje: CLASSIC, SOFT-LINE, QUADRAT, QUADRAT FB, RETRO, LINEAR, INTEGRAL, PASIV.

Różnorodność profili

Dwie wersje profilu drewna od strony wewnętrznej – skośny i prosty.

USZCZELKI od systemu aluminiowego

Systemowe uszczelki w kolorze czarnym zapewniające prawidłowe uszczelnienie okna.

KONSTRUKCJA

Nowoczesna konstrukcja okna z drewna klejonego o grubości profilu do 92 mm.

Ramka międzySzybowa

Aluminiowa lub opcjonalnie tworzywowa ciepła ramka międzyszybowa, dodatkowo poprawiająca parametry cieplne okna.

Uszczelki

Wykonane są z termoplastycznych elastomerów. Istnieje możliwość zastosowania potrójnego systemu uszczelnienia; uszczelki dostępne są w kolorze białym, brązowym i szarym.

Drewno

Standardowo dostępna jest stolarka wykonana z drewna SOSNA, MERANTI, DĄB, ŚWIERK i MODRZEW. Na indywidualne zamówienie możliwe jest wykonanie stolarki z innych gatunków drewna.

system malowania

Ekologiczny, czteropowłokowy system lakierniczy, standardowo dostępny w 16 kolorach transparentnych (lazurowych) i w wielu kolorach kryjących
technologia-drewno-alu

Niezawodność, to Nasza obsesja