Okna tarasowe

Aktualne trendy w architekturze to przede wszystkim duże przeszklenia, które coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budownictwie jednorodzinnym. Okna tarasowe najczęściej umieszczane są w salonach posiadających wyjście na ogród. Okazałe przeszklenia znacznie podnoszą estetykę budynków, lecz przede wszystkim są niezwykle funkcjonalne. Okna na taras pozwalają napełnić dane pomieszczenie naturalnym światłem, a jednocześnie również integrują wnętrze z otoczeniem.

Rodzaje okien tarasowych

Okna na taras różnią się między sobą poszczególnymi parametrami, jednak najpopularniejszy z podziałów to ten ze względu na sposób otwierania. Zatem wyróżnia się następujące rodzaje okien tarasowych:

  • przesuwne – to najchętniej wybierany rodzaj okien na taras. Okna przesuwne są przede wszystkim funkcjonalne, bowiem nie zajmują przestrzeni użytkowej. W tym przypadku mechanizm działania opiera się na przesuwaniu drzwi na szynie wzdłuż stałego skrzydła,
  • dwuskrzydłowe lub trzyskrzydłowe – w zależności od rodzaju składają się z dwóch lub trzech otwieralnych skrzydeł – na zewnątrz lub do wewnątrz. W odróżnieniu od standardowych okien balkonowych, często nie posiadają słupka (lub posiadają ruchome), co umożliwia wygodne przechodzenie między pokojem a tarasem,
  • harmonijkowe – ten wariant okien na taras składać się może nawet z kilkunastu skrzydeł, które jak nazwa wskazuje otwierają się jak harmonijka. Okna tarasowe harmonijkowe dają możliwość stworzenia dużego otworu okiennego, zajmującego nierzadko długość całej ściany.

GRUBEK – okna tarasowe

Okna i drzwi przesuwne z naszej oferty umożliwiają bezpieczną realizację imponujących przeszkleń, które pomimo dużych rozmiarów są funkcjonalne, łatwe w użytkowaniu. To idealna propozycja rozwiązania na drzwi tarasowe przesuwne czy okna balkonowe.

Jak już wspomnieliśmy, duże, przeszklone konstrukcje drzwi przesuwnych, powodują doskonałe doświetlenie pomieszczenia, optycznie zwiększają jego powierzchnię, a także zapewniają perfekcyjne połączenie wnętrza z ogrodem lub tarasem. Ponadto ich nowoczesny design sprawia, że są one ważnym elementem wystroju każdego wnętrza.

Posiadamy szeroką gamę systemów przesuwnych wykonanych z PVC, aluminium i drewna, które dają szerokie możliwości w tworzeniu nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Nasze rozwiązania umożliwiają zarówno przesuwanie, jak i uchylanie skrzydła czy tworzenie systemów harmonijkowych.

Polecamy szereg dodatków, które nadadzą Twoim oknom przesuwnym dodatkowych właściwości i sprawią, że ich obsługa będzie niezwykle prosta i wygodna.

Okna na taras – Warszawa i okolice

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z przedstawianą przez nas ofertą okien tarasowych. Do skorzystania z oferty zachęcamy zarówno Klientów indywidualnych, jak również deweloperów, firmy i instytucje zlokalizowane na terenie miasta Warszawa i okolicznych miejscowości. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy chęci nawiązania współpracy prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy.