ZADAJ PYTANIE

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń już teraz pod jeden z poniższych numerów telefonu:
(22) 783 25 32 lub 501-868-856

PROMOCJE

      TYLKO TERAZ

RABAT NA OKNA PCV

        NAWET 30%

  promocja wiosenna

 

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

SKLEP
PROMOCJE

      TYLKO TERAZ

RABAT NA OKNA PCV

        NAWET 30%

  promocja wiosenna

 

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

SKLEP
HOME > OKNA > Okna PCV Drutex - Iglo 5

Okna PCV Drutex - Iglo 5

Firma DRUTEX to największy producent okien PVC w Europie, od lat perfekcyjnie wykorzystuje zdobytą wiedzą przy tworzeniu okien dopasowanych do potrzeb klientów i rynku. Na każdym etapie produkcji firma posiada system kontroli, gwarantujący najwyższą jakość oferowanych okien.

Okna DRUTEX – IGLO 5
Bezpieczeństwo na 5

Jako drugie okno z naszej oferty, polecamy Państwa uwadze okna w systemie IGLO 5 z profilem GL SYSTEM w wersji półzlicowanej oraz IGLO 5 Classic o klasycznej prostej linii skrzydła.

Oba rodzaje to połączenie nowoczesności oraz funkcjonalności, dbając o jak najlepsze wskaźniki energooszczędności.

NOWOCZESNE OKNA

Nowoczesne okna w systemie IGLO 5 i IGLO 5 Classic to połączenie piękna i funkcjonalności z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie energooszczędności. Dzięki wyrafinowanej stylistyce i nowoczesnej technologii wyrażającej potrzeby i preferencje współczesnego Klienta, okna IGLO 5 i IGLO 5 Classic gwarantują komfort użytkowania oraz niskie rachunki za ogrzewanie zimą i energię elektryczną zużywaną latem przez klimatyzację.

najcieplejsze

Termoizolacja

Termoizolacyjne okna Drutex IGLO 5 z profilu GL SYSTEM stworzone zostały z całą pieczołowitością o najdrobniejsze szczegóły konstrukcji. Pięciokomorowa budowa profili o głębokości ramy 70 mm z uszczelnieniem zewnętrznym, a także pakiet szybowy z wdrożoną stalową ramką o współczynniku przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,95 W/(m2K), jest zapewnieniem optymalnej temperatury we wnętrzu, oszczędności energii cieplnej oraz przenikalności promieni słonecznych do pokoju, biura czy magazynu.

Ponadto przy zastosowaniu ciepłej ramki Swisspacer, okna IGLO 5 zyskają na wzroście współczynników określających poziom izolacyjności danego pomieszczenia.

wyrafinowane

Indywidualny styl

Wyjątkowa, delikatnie zaokrąglona linia okna oraz możliwość wyboru wśród różnych kształtów m.in. prostokątów, trójkątów, trapezów sprawia, że często klienci sięgają właśnie po okna energooszczędne Drutex IGLO 5. To połączenie rewolucyjnych rozwiązań z eleganckim designem zapewnia spełnienie wszystkich oczekiwań Klienta.

Dodatkowo wyrafinowania i indywidualnego wyglądu nadać mogą szyby oraz szprosy w różnych kolorach (szprosy naklejane PVC, wiedeńskie czy wewnątrzszybowe).

System dostępny jest w bogatej gamie 33 folii Renolit.

Z oknami DRUTEX IGLO 5 zyskujesz to, co najcenniejsze – bezpieczeństwo oraz ciepło we własnym domu!

doskonale

Bezpieczeństwo

Konstruktorzy z firmy DRUTEX stworzyli okna pvc o niezwykłej stylistyce, z innowacyjnym systemem okuć MACO MULTI MATIC KS, pięciokomorowym profilem GL SYSTEM (z pierwotnego materiału w 100 % ulegającemu recyclingowi) będącym gwarancją bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu nowych okuć z 2 czopami utrudniającymi włamanie, zyskujemy nie tylko na bezpieczeństwie ale również na stabilności całego okna.

Dodatkowym atutem energooszczędnych okien Drutex IGLO 5 są wzmocnienia stalowe w ramie i skrzydle, podwyższające trwałość i stabilność całego profilu.

Przekrój profilu okna energooszczędnego Iglo 5

 1. 5 – komorowa budowa profilu o głębokości zabudowy 70 mm – wykonana z materiałów pierwotnych zapewnia doskonałą ochronę przed utratą ciepła oraz ciszę, zmniejszając poziom hałasu dochodzącego do domowników.
 2. Zastosowanie uszczelek EPDM w specjalnie do tego przystosowanych kanałach i wrębach zapewnia większą szczelność oraz trwałość na lata, przy zmniejszonych kosztach za ogrzewanie.
 3. Uszczelki EPDM zapewniają niezrównaną elastyczność i długotrwałą szczelność zarówno przy temp. Od -40 st.C do +100 st. C.

 4. Innowacyjne Okucia MACO MULTI MATIC KS z 2 czopami antywyważeniowymi, powłoką Silber-Look oraz liniowym zagłębieniem na zasuwnicach oraz ukrytymi zawiasami zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa. Dla najbardziej wymagających dostępne są rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N.
 5. Estetyczny i nowoczesny design okien energooszczędnych Drutex IGLO 5 w połączeniu z innowacyjnością funkcjonalności jest odzwierciedleniem potrzeb zarówno rynku jak i klientów.
 6. Szeroka gama pakietów szybowych o wymiarach do 36 mm.
 7. Zastosowano niewidoczne uszczelki przyszybowe.
 8. Dużych rozmiarów komora środkowa.
 9. Płaska wewnętrzna powierzchnia ościeżnicy.
Galeria Iglo 5

Kolorystyka okien Drutex - Iglo5

Biały FX

Biały FX
Renolit 915205168

Kremowy

Kremowy
Renolit 1137905

Szary

Szary
Renolit 715505

Antracyt

Antracyt
Renolit 1701605

Brylant Niebieski

Brylant Niebieski
Renolit 1500705

Stalowy Niebieski

Stalowy Niebieski
Renolit 1515005

Zielony

Zielony
Renolit 611005

Ciemno Zielony

Ciemno Zielony
Renolit 612505

Palisander

Palisander
Renolit 851805

Ciemny Czerwony

Ciemny Czerwony
Renolit 308105

Średni Brąz

Średni Brąz
Renolit 809905

Brąz czekoladowy

Brąz czekoladowy
Renolit 887505

Zieleń Mchu

Zieleń Mchu
Renolit 1600505

Dąb Naturalny

Dąb Naturalny
Renolit 3118076

Dąb Specjalny

Dąb Specjalny
Renolit 2052090

 Oregon

Oregon
Renolit 2115008

Daglezja

Daglezja
Renolit 3152009

Złoty dąb

Złoty dąb
Renolit 2178001

 Mahoń

Mahoń
Renolit 2097013

Orzech

Orzech
Renolit 2178007

Ciemny Dąb

Ciemny Dąb
Renolit 2052089

 Macore

Macore
Renolit 3162002

Shogun AF

Shogun AF
Renolit 49198

Winchester XA

Winchester XA
Renolit 49240015

Kwarcytowy Szary

Kwarcytowy Szary
Renolit 703905

Bazaltowy Szary

Bazaltowy Szary
Renolit 701205

Kwarcytowy Szary

Kwarcytowy Szary
Renolit 703905-083
(gładki)

Bazaltowy Szary

Bazaltowy Szary
Renolit 701205-083
(gładki)

Antracyt gładki

Antracyt
Renolit 701605-083
(gładki)

Aluminium szczotkowane

Aluminium szczotkowane
Renolit 1298 702-195

 Betonowy szary

Betonowy szary
Renolit 702 305

Dąb bielony

Dąb bielony
F456-3081

Light Black (ASH C-35N) 02.12.81.000065-08381

Light Black (ASH C-35N)
02.12.81.000065-08381

Szyby w oknach Drutex - Iglo5

Każde okno IGLO 5 wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:

 • Ug = 1,0 W/(m2K) wg metody badawczej PN-EN 674
 • Ug = 1,1 W/(m2K) wg metody obliczeniowej PN-EN 673

Ponadto,  w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego pakietu szybowego, aby stanowił on jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.
Okucia w oknach Drutex - Iglo5

Okna IGLO wyposażone są w najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS, które zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa związany z osadzeniem czopów na całym obwodzie okna utrudniając włamanie oraz idealną stabilnością wynikającą z zastosowania wysokiej jakości materiałów.

 

Dzięki zastosowaniu nowych okuć ochrona przed włamaniem jest zagwarantowana w krytycznym punkcie okna, również w pozycji uchylnej. Zastosowanie innowacyjnego  okucia wpływa również na poprawę  płynności w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikającą z bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła.  Jego praca nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne.

Okucia MACO MUTLI MATIC KS to nowy wymiar bezpieczeństwa w oknach!
 
Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) – poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła,  dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła,  co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania. Okucie wyposażone jest w standardzie w dwa zaczepy atywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) – okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania.  Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.Cofnij