ZADAJ PYTANIE

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń już teraz pod jeden z poniższych numerów telefonu:
(22) 783 25 32 lub 501-868-856

PROMOCJE
SKLEP
PROMOCJE
SKLEP
HOME > OKNA > Okna drewniane Drutex - Softline

Okna drewniane Drutex - Softline

Okna drewniane wykonane z drzewa sosnowego lub meranti w systemie Softline (68, 78, 88 mm) charakteryzują się nowoczesnym i estetycznym wyglądem. Składa się na to piękna forma zaokrąglonego profilu, dzięki której uzyskuje on opływowe kształty o gładkiej, lśniącej powierzchni.

Okna drewniane DRUTEX – Softline
Nowoczesność i estetyka

Doskonałą jakość oraz odporność na wypaczenie okien wykonanych w systemie Softline zapewnia drewno lite klejone trójwarstwowo wysuszone do odpowiedniej wilgotności. Dodatkowo żywotność stolarki przedłuża impregnacja i gruntowanie.

Progi ram oraz dolne krawędzie skrzydeł zabezpieczone są aluminiowymi okapnikami, których linia współgra z łagodnymi konturami całości.

OKNA DREWNIANE SOFTLINE

Estetyka dzięki profilowanej listwie przyszybowej, podcięciu pod profil wewnętrzny oraz zastosowaniu termookapnika ułatwiającego odprowadzanie wody. Jakość dzięki najlepszym komponentom oraz wykorzystaniu wyłącznie wyselekcjonowanego drewna do produkcji

najcieplejsze

Energooszczędność

Materiały i rozwiązania wykorzystane w systemie Softline, w tym innowacyjny system uszczelnienia, gwarantują świetne parametry w zakresie termoizolacji na poziomie 0,80 W/(m2 *K). Współczynnik wyliczony przy zastosowaniu pakietu 4/18/4/18/4 – 0.5 W/(m2 *K) dla okna referencyjnego SOFTLINE 88 1230 x 1480 z drewna meranti. 

Zastosowany profil, ekologiczny lakier z podkładem i impregnatem przeciw szkodnikom i grzybom, a także aluminiowa listwa chroniąca drewno przed promieniami UV i wodą spływającą z szyby zapewniają nie tylko energooszczędność ale również wieloletnią wytrzymałość i trwałość stolarki.

wyrafinowane

Innowacyjne wzornictwo

Innowacyjne wzornictwo, ponadprzeciętna elegancja, funkcjonalność oraz duża możliwość kształtowania kolorystyki przestrzeni wynikająca z szerokiej gamy kolorystycznej barwienia drewna to zalety, które w znacznej mierze przechylają szale na korzyść drewnianych okien energooszczędnych z rodziny Softline. 

Wysokiej jakości komponenty zastosowane w systemie Softline, w tym wykorzystanie wyselekcjonowanego drewna, gwarantują wieloletnią, niezawodną trwałość.

doskonale

Bezpieczeństwo

W oknach drewnianych z rodziny Softline, zostały zastosowane nowoczesne rozwiązania zapewniające podwyższoną ochronę przed włamaniem, w  tym m. in. innowacyjne okucia MACO Multi Matic KS. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczny spokojny sen domownikom i ochronę zakładu pracy w przypadku zastosowania systemy w firmie.

Dodatkowy atutem energooszczędnych okien Drutex Softline jest profil klejony warstwowo,  co zapewnia wyjątkową stabilność stolarki.

Przekrój profilu okna drewnianego Drutex - Softline

 1. Możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych.
 2. Profilowana listwa przyszybowa.
 3. Profil klejony warstwowo gwarantuje stabilność konstrukcji.
 4. Podcięcie pod profil wewnętrzny.
 5. Termookapnik ułatwiający odprowadzanie wody.
 6. Aluminiowa listwa zabezpieczająca drewno przed promieniami UV i wodą spływającą z szyby.
 7. Ekologiczny lakier z podkładem i impregnatem przeciw szkodnikom i grzybom.
 8. Uszczelka obwiedniowa.

 

Przekrój profilu 88


Przekrój profilu 78
Galeria okien drewnianych Drutex - Softline

Kolorystyka okien drewnianych - Drutex Softline

 

 

Kolorystyka Sosna

Biały

Ciemny dąb

Teak

Mahoń

Polisander

Jasny dąb

orzech

Kolorystyka Meranti

Biały

Ciemny dąb

Teak

Mahoń

Polisander

Jasny dąb

Orzech

Szyby w oknach drewnianych Drutex - Softline

 

 

Każde okno z drewna DRUTEX S.A. wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:

 • Ug = 1,0 W/(m2K) wg metody badawczej PN-EN 674
 • Ug = 1,1 W/(m2K) wg metody obliczeniowej PN-EN 673Okucia okien Drutex - Softline

Wszystkie rodzaje okien DRUTEX S.A. produkowanych w systemie Softline wyposażone są standardowo w okucia obwiedniowe firmy MACO.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie. Na życzenie Klienta istnieje możliwość zastosowania dodatkowo zaczepu antywyważeniowego.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) – podstawową funkcją okna tego typu jest rozwierność. Dodatkowo okna z funkcją R posiadają podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki – dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy – ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) – podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwierności. Dodatkowo okucia z funkcją RU wyposażone są w najnowsze rozwiązanie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza, podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki – dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy – ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.Cofnij