Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne aluminiowe
W każdym z poniższych systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej. Można ją umieścić na ścianie lub na ościeżnicy okna. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku.
W systemie adaptacyjnym oferujemy do wyboru trzy rodzaje skrzynek: SK 45 (roleta 45 stopni), SP (roleta podtynkowa) oraz SKO (roleta typu owal). Istnieje kilka rozwiązań wygodnego podnoszenia i zamykania rolet, tj. ręcznie za pomocą linki lub korby oraz automatycznie sterując pilotem albo przełącznikiem.

Typy rolet zewnętrznych
Rolety zewnętrzne są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Rolety zapewniają izolację termiczną, obniżając koszty ogrzewania. Zapewniają również bardzo dobrą izolację termiczną budynku oraz zabezpieczają pomieszczenia przed hałasem. Izolacja akustyczna w roletach aluminiowych podwyższa komfort pracy i wypoczynku.

Roleta 45⁰ (SK 45)
Roleta 45⁰ (SK 45) – dostępna o wymiarach: 137, 165 oraz 180 mm. Wyróżnia się charakterystycznym ścięciem skrzynki, który pozbawia ją kąta prostego. Dostępna w wybranych kolorach palety RAL.

Roleta podtynkowa (SP)
Roleta podtynkowa (SP) – z aluminiową, kwadratową skrzynką o wysokościach skrzynki: 137, 165 lub 180 mm, dzięki klapce otwierającej zamieszczonej u dołu skrzynki, roleta może być zamontowana na kilka sposobów m.in podtynkowo. Poza standardowymi rozwiązaniami istnieje możliwość przymocowania jej od strony czoła skrzynki, kolory w wybranych barwach palety RAL.

Roleta owalna (SKO)
Roleta owalna (SKO) – opływowy kształt doskonale komponuje się z delikatnymi elementami zabudowy, zaś aluminiowy pancerz dopasowany jest kolorystycznie do barwy skrzynki według wybranych odcieni palety RAL. Dostępne wymiary: 142×147; 170×175; 185×190 mm.

Roleta Integro
Roleta Integro – umieszczana jest w nadprożach w grubości muru, dzięki temu skrzynka jest ukryta pod elewacją i pozostaje niewidoczna. Znajduje zastosowanie przeważnie w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża).