Okna Mińsk Mazowiecki

Firma Grubek PPHU oferuje swoim Klientom z Warszawy, Sulejówka, Mińska Mazowieckiego, Otwocka oraz Wołomina prfesjonalne rozwiązania okienne dedykonawe zarówno dla firm jak i osób prywatnych.

Proponujemy Państwu nowoczesne i najwyższej jakości okna PCV marki Drutex z rodziny Iglo, okna tarasowe, drewniane a także okna drewniano-aluminiowe.

Wyposażliśmy w nasze okna Klientów biznesowych oraz prywatnych z całego województwa mazowieckiego m.in. z Wołomina, Otwocka, Mińska mazowkieckiego, Sulejówka oraz Warszawy.

ZADAJ PYTANIE

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń już teraz pod jeden z poniższych numerów telefonu:
(22) 783 25 32 lub 501-868-856

PROMOCJE
SKLEP
PROMOCJE
SKLEP
HOME > OSŁONY ZEWNĘTRZNE > Łamacze światła

Łamacze światła

Osłona budynku z architektonicznego punktu widzenia jest bogatym materiałem twórczym, zaś z punktu widzenia fizyki stanowi swego rodzaj filtr pomiędzy otoczeniem a budynkiem. Kontroluje przepływ powietrza, ciepła, światła i dźwięku. Faktem jest, że najlepszą barierą dla wiatru, ciepła i dźwięku jest ściana budynku, ale już promieniowanie słoneczne skuteczniej zatrzymać jest na zewnątrz, zanim dotrze ono do ściany.

Łamacze światła
Skuteczna osłona budynku

Najefektywniejsze rozwiązania to takie, które równocześnie umożliwiają maksymalne zatrzymanie promieniowania słonecznego w okresie letnim, a przepuszczanie światła w czasie, kiedy jest go mało, np. zimą.

Nowy system żaluzji, które proponujemy jest na tyle uniwersalny, że spełnia kryteria idealnej ochrony przeciwsłonecznej. Listwy charakteryzują się wrzecionowatym kształtem, o długości w przekroju od 100 do 450mm; przystosowane są zarówno do mocowania na stałe, jak i do okuć umożliwiających ręczne sterowanie obrotem wokół osi. 

System uzupełniają kształtowniki oraz zestaw elementów mocujących do muru, fasady słupowo-ryglowej Poliedra 50, do podłogi i stropu. Interesującym i rzadko spotykanym rozwiązaniem są listwy żaluzjowe ze szkła, poliwęglanu lub innego materiału, dla których przewidziano specjalne uchwyty i wieszaki.

Na sposoby mocowania, dobór długości i rodzaju listew w dużej mierze wpływa statyka; dla żaluzji poziomych całkowicie otwartych maksymalna długość największej listwy nie może przekroczyć 420cm; przy stopniowym pochylaniu listew ich dopuszczalna długość rośnie. Natomiast pionowe żaluzje największą wytrzymałość na wiatr mają w ustawieniu prostopadłym do fasady.

Obiekty użyteczności publicznej takie jak szkoły, urzędy, biura często aż 50% energii elektrycznej zużywają na oświetlenie. Ekspozycja południowa. Latem, gdy w godzinach południowych słońce stoi bardzo wysoko; penetracja promieni słonecznych przez okna w południowej fasadzie jest niewielka. Nawet rano i po południu kąt padania światła jest taki, że wystarcza osłona z poziomo ustawionych listew, które nie wymagają zmiany położenia.

Zimą natomiast, gdy słońce jest nisko, poziome listwy muszą mieć możliwość obrotu wokół własnej osi. Taka osłona daje rozproszone światło, które nie razi w oczy, bo w dużej części skierowane jest na sufit; równocześnie zaś gwarantuje maksymalne wykorzystanie światła dziennego.

Galeria Łamaczy światła


Cofnij