ZADAJ PYTANIE

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń już teraz pod jeden z poniższych numerów telefonu:
(22) 783 25 32 lub 501-868-856

PROMOCJE

      TYLKO TERAZ

RABAT NA OKNA PCV

        NAWET 30%

  promocja wiosenna

 

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

SKLEP
PROMOCJE

      TYLKO TERAZ

RABAT NA OKNA PCV

        NAWET 30%

  promocja wiosenna

 

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

SKLEP
HOME > OKNA > Okna PCV Drutex - Iglo Energy

Okna PCV Drutex - Iglo Energy

Firma DRUTEX to największy producent okien PVC w Europie, od lat perfekcyjnie wykorzystuje zdobytą wiedzą przy tworzeniu okien dopasowanych pod względem potrzeb klientów i rynku. Na każdym etapie produkcji firma posiada system kontroli, gwarantujący najwyższą jakość oferowanych okien.

Okna DRUTEX – IGLO Energy
Absolutna NOWOŚĆ – okna energooszczędne

Okna Drutex IGLO Energy wykonane na profilu GL System dostępne są w dwóch rodzajach.

System IGLO Energy dostępny jest w wersji półzlicowanej, natomiast IGLO Energy Classic charakteryzuje się skrzydłem prostym, klasycznym.

Okna energooszczędne Drutex IGLO Energy są propozycją dla najbardziej wymagających klientów, którzy potrzebują produktu nieprzeciętnego, łączącego bezpieczeństwo, komfort oraz zapewniającego najlepszą na rynku izolacyjność.

OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

Ponadczasowy design, doskonałe walory estetyczne, funkcjonalność na najwyższym poziomie i przede wszystkim innowacyjne rozwiązania w zakresie energooszczędności to elementy, które powodują, że okno IGLO ENERGY wyznacza trendy na światowym rynku stolarki. Nowe okno to autorski produkt DRUTEX S.A. zaprojektowany, by dostarczać Klientom satysfakcji z użytkowania nowoczesnego produktu, będącego wyrazem zaawansowanej myśli technologicznej i restrykcyjnych wymagań rynku.

najcieplejsze

Najcieplejsze na rynku

Energooszczędny profil ENERGY jest nowością w ofercie okien firmy DRUTEX,zaprojektowany został by zapewniać najlepsze parametry pod względem energooszczędności. Okna Drutex IGLO ENERGY należą do grupy okien o najniższym współczynniku przenikania ciepła na rynku – Uw = 0,6 W/(m2K)* (jest to ponad 100 % więcej niż obowiązujące normy rynkowe).

Taki wynik możliwy jest tylko przy zastosowaniu nowatorskiego system uszczelniania, systemu opatentowanego przez firmę DRUTEX.

innowacyjne

Innowacyjne uszczelnianie

Okna DRUTEX IGLO ENERGY poza zewnętrzną i wewnętrzną uszczelką jako jedyne na świecie wyposażone zostały w uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM. Wybierając profil IGLO ENERGY zyskujesz nieprawdopodobną jakość i najwyższy stopień energooszczędności.

Ponadto okno energooszczędne na profilu Energy wyposażone zostało w listwę podparapetową 5 – komorową z uszczelką wewnętrzną, która zwiększa szczelność okna wpływając na osiągane parametry izolacyjności. Okna energooszczędne DRUTEX IGLO ENERGY polecane są jako idealne rozwiązanie do budynków pasywnych i energooszczędnych. To okno, pozwoli zatrzymać ciepło w każdym domu, niezależnie od warunków atmosferycznych.

wyrafinowane

Wyrafinowana estetyka

Okna energooszczędne DRUTEX IGLO ENERGY to połączenie zaawansowanych, energooszczędnych rozwiązań z estetycznym wyglądem, dostępna gama kolorów w postaci 33 folii Renolit pozwala na uzyskanie indywidualnego stylu dla każdego okna. Różnorodność kształtów od koła przez romb, trójkąt czy wielokąt – może budzić zachwyt.

Energooszczędne okna DRUTEX IGLO ENERGY wyznacza trendy i spełnia marzenia i oczekiwania domowników. Piękna i wyrafinowania całemu oknu dodają wysublimowane aluminiowe klamki o opływowym kształcie.

doskonale

Doskonałe bezpieczeństwo

Okna DRUTEX IGLO ENERGY wyposażone są w najnowocześniejsze okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami na całym obwodzie, współpracującymi zarówno z zaczepem utrudniającym włamanie jak również z zaczepem standardowym. Zastosowane rozwiązanie skutecznie zabezpiecza okna przed włamaniem!

Dodatkowo zastosowane wzmocnienia stalowe lub z włókna szklanego zarówno w ramie jak i skrzydle, zapewniają stabilność i odporność na odkształcenia.

Przekrój profilu okna energooszczędnego Iglo Energy

 1. Okna wykonane są z profili 7-komorowych GL System (klasa A) wyłącznie z pierwotnego materiału – o głębokości zabudowy 82 mm i 96 mm skrzydła o zaokrąglonym na zewnątrz kształcie (profil IGLO Energy Classic charakteryzuje się skrzydłem prostym, klasycznym), wpływają znacznie na zmniejszenie kosztów ogrzewania.
 2. Zastosowanie uszczelnienia centralnego wykonanego ze spienionego EPDM dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba Ug=0,3 W/(m2K) z ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego)  zgodnie z badaniami instytutu CSI w Czechach osiągniemy najniższy współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,6 W/(m2K). Jest to nowatorskie rozwiązanie dostępne wyłącznie w oknach energooszczędnych Drutex, zapewniające niezwykłą szczelność oraz trwałość na lata. Uszczelki EPDM są odporne na starzenie, zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, wilgoć, ciepło, zachowuje takie same właściwości w tem – 40 a + 100 st. C.
 3. Powłoka Silber-Look, liniowe zagłębienia na zasuwnicach oraz ukryte zawiasy we wrębie okuciowym okna Drutex IGLO Energy, to główne zalety najnowocześniejszego okucia MACO MULTI MATIC KS z 2 czopami antywyważeniowymi.
 4. W naszej ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe, a max szer. szklenia to 48mm, Ug=0,5 W/(m2K). IGLO Energy to większa komora szklenia – zachodzenie szkła (21 mm), co obniża współczynnik liniowy.
  • Najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie Ug=0,3 W/(m2K) osiągniemy przy zastosowaniu nowej generacji pakietów szybowych z najnowocześniejszymi szybami z powłoką niskoemisyjną. Taki wynik jest możliwy tylko przy zwiększonej komorze szklenia do 48 mm oraz zastosowaniu kryptonu do wypełnienia przestrzeni międzyszybowych.
  • W standardzie otrzymują Państwo szybę dwu-komorową zbudowaną z tafli o grubości 4mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K) oraz ramkę stalową z możliwością zastosowania ciepłej ramki Swisspacer, ograniczającej utratę ciepła.
 5. Duża komora środkowa zapewniająca ponadstandardową statykę oraz trwałość, dodatkowo istnieje możliwość zastosowania wzmocnienia stalowego oraz z włókna szklanego.
Galeria Iglo Energy

Kolorystyka okien Iglo Energy

Biały FX

Biały FX
Renolit 915205168

Kremowy

Kremowy
Renolit 1137905

Szary

Szary
Renolit 715505

Antracyt

Antracyt
Renolit 1701605

Brylant Niebieski

Brylant Niebieski
Renolit 1500705

Stalowy Niebieski

Stalowy Niebieski
Renolit 1515005

Zielony

Zielony
Renolit 611005

Ciemno Zielony

Ciemno Zielony
Renolit 612505

Palisander

Palisander
Renolit 851805

Ciemny Czerwony

Ciemny Czerwony
Renolit 308105

Średni Brąz

Średni Brąz
Renolit 809905

Brąz czekoladowy

Brąz czekoladowy
Renolit 887505

Zieleń Mchu

Zieleń Mchu
Renolit 1600505

Dąb Naturalny

Dąb Naturalny
Renolit 3118076

Dąb Specjalny

Dąb Specjalny
Renolit 2052090

 Oregon

Oregon
Renolit 2115008

Daglezja

Daglezja
Renolit 3152009

Złoty dąb

Złoty dąb
Renolit 2178001

 Mahoń

Mahoń
Renolit 2097013

Orzech

Orzech
Renolit 2178007

Ciemny Dąb

Ciemny Dąb
Renolit 2052089

 Macore

Macore
Renolit 3162002

Shogun AF

Shogun AF
Renolit 49198

Winchester XA

Winchester XA
Renolit 49240015

Kwarcytowy Szary

Kwarcytowy Szary
Renolit 703905

Bazaltowy Szary

Bazaltowy Szary
Renolit 701205

Kwarcytowy Szary

Kwarcytowy Szary
Renolit 703905-083
(gładki)

Bazaltowy Szary

Bazaltowy Szary
Renolit 701205-083
(gładki)

Antracyt gładki

Antracyt
Renolit 701605-083
(gładki)

Aluminium szczotkowane

Aluminium szczotkowane
Renolit 1298 702-195

Betonowy szary

Betonowy szary
Renolit 702 305

Dąb bielony

Dąb bielony
F456-3081

Light Black (ASH C-35N) 02.12.81.000065-083

Light Black (ASH C-35N)
02.12.81.000065-083

Szyby okien Iglo Energy

 

 • Każde okno IGLO ENERGY wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną dwukomorową.
 • Standardowy pakiet szybowy składa się z dwóch szyb termofloat (miękkopowłokowych) o grubości 4mm, ramek dystansowych stalowych o szerokości 18 mm oraz z szyby float o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5W/(m2K).
 • Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania pakietów szybowych nowej generacji wyposażonych w szkło z powłokami niskoemisyjnymi, których przenikalność termiczna jest na poziomie Ug=0,3 W/(m2K).
 • Ponadto, w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, pakietu szybowego w zależności od potrzeb klienta i jego preferencji w zakresie dźwiękoszczelności, nasłonecznienia czy ochrony antywłamaniowej. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, antisol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowaOkucia dla okien PCV Drutex - Iglo Energy

MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami  na całym obwodzie okna utrudniają włamanie oraz umożliwiają regulację docisku wpływającą na większą szczelność okien. Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukrytym zawiasom we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką. Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N.

 

Płynność w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikająca z bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła.  Jego praca nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne. Okucie w standardzie wyposażone jest ponadto w blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła, który gwarantuje, że bez użycia siły skrzydło podnoszone jest do właściwej pozycji, a nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.
 
Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) – poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła,  dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła,  co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania. Okucie wyposażone jest w standardzie w dwa zaczepy atywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) – okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania.
Filmy wideo - Okna PCV Drutex Iglo Energy

Cofnij