Okna Mińsk Mazowiecki

Firma Grubek PPHU oferuje swoim Klientom z Warszawy, Sulejówka, Mińska Mazowieckiego, Otwocka oraz Wołomina prfesjonalne rozwiązania okienne dedykonawe zarówno dla firm jak i osób prywatnych.

Proponujemy Państwu nowoczesne i najwyższej jakości okna PCV marki Drutex z rodziny Iglo, okna tarasowe, drewniane a także okna drewniano-aluminiowe.

Wyposażliśmy w nasze okna Klientów biznesowych oraz prywatnych z całego województwa mazowieckiego m.in. z Wołomina, Otwocka, Mińska mazowkieckiego, Sulejówka oraz Warszawy.

ZADAJ PYTANIE

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń już teraz pod jeden z poniższych numerów telefonu:
(22) 783 25 32 lub 501-868-856

PROMOCJE
SKLEP
PROMOCJE
SKLEP
HOME > INNE > Montaż / Illbruck

Montaż / Illbruck

Ciepły montaż okien, nazywany także montażem warstwowym, to metoda pozwalająca znacznie udoskonalić parametry izolacyjne miejsca styku okna z murem poprzez dodatkowe zabezpieczenie warstwy izolacji cieplnej.

Ciepły montaż
Jeszcze lepsza izolacja termiczna

Ciepły montaż okien, pozwala na to by okna energooszczędne zachowały swoje walory izolacyjne, czyli były szczelnie zamontowane.

Jedynie osadzenie okna w warstwie ocieplenia eliminuje bowiem mostki termiczne, które wokół niego mogą powstawać. 

Punkt styku okna ze ścianą zewnętrzną stanowi miejsce szczególnie narażone na utratę ciepła i osadzanie się wilgoci, dlatego tak ważne staje się dobre usytuowanie oraz właściwe uszczelnienie połączenia stolarki okiennej ze ścianą.

Postaw na illbruck "i3"

W myśl rozporządzenia o oszczędności energii wykonanie fachowego uszczelnienia spoin na złączach okiennych zgodnie z aktualnym stanem technicznym nie jest dla użytkowników niczym nowym. Niedbałość wykonania może tutaj prowadzić do wysokich roszczeń gwarancyjnych. Dlatego też decydujące znaczenie ma wybór odpowiedniego materiału do uszczelnienia.

najcieplejsze

„Szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”

Prawidłowe uszczelnienie jest efektem współdziałania warstwy zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. Optymalne wyniki można osiągnąć jedynie wówczas, gdy składające się na to uszczelnienie warstwy harmonizują ze sobą zgodnie z zasadą „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz” tworząc system całościowy. Przyczynia się on do zapobiegania powstawania szkód budowlanych w wyniku działania wilgoci, jak np. zagrzybienie oraz do stworzenia zdrowego klimatu wewnątrz pomieszczenia. Illbruck „i3” w sposób niezawodny zapobiega powstawaniu mostków termicznych i odpowiada zalecanej przy montażu drzwi i okien zasadzie RAL „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Tym samym Illbruck „i3” stanowi wysokiej jakości system uszczelniania okien.

 

wyrafinowane

Sprawdzony przez instytut techniki okiennej

System montażu i uszczelniania okien Illbruck „i3” został poddany praktycznej kontroli przez niezależny i renomowany Instytut Techniki Okiennej w Rosenheim. Przetestowano przy tym po raz pierwszy współdziałanie poszczególnych komponentów w stanie zabudowanym w warunkach ekstremalnych i dokonano oceny całego systemu. System spełnia wymagania rozporządzenia o oszczędności energii w odniesieniu do hermetyczności.

 

doskonale

10 letnia gwarancja funkcjonalności

Udokumentowana jakość systemu:

  • szczelność na działanie gwałtownych opadów do 600 Pa wg. DIN EN 1028 lub 18542,
  • skuteczne wypełnienie spoiny złącza okiennego,
  • hermetyczność wg. DIN 4108-7

PDF Illbruck „i3”

"Movo" system montażu okien w warstwie ocieplenia

  • System Illbruck MOVO jest przede wszystkim próbą wprowadzenia standardu do montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia jako systemowe mocowanie okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego.
  • System nie zakłada stosowania specjalnych konsoli do montażu, a rama instalacyjna dla okna wykuszowego, jest naturalnym przedłużeniem ościeża, co oznacza że możemy mówić o powtarzalności (brak przycinania folii przy konsolach i kłopotliwego ich uszczelniania klejem).
  • Co to wszystko oznacza dla inwestora? Z pewnością realne ograniczanie wartości liniowych mostków cieplnych, ale też możliwość wcześniejszej adaptacji wnętrza przy takim rozwiązaniu. Jak dotąd, inwestor musiał czekać na docieplenie domu, aby móc próbować uszczelnić okno w warstwie ocieplenia.
  • System MOVO, umożliwia pełne zamknięcie otworu już po 24h, zatem inwestor nie jest pozostawiony samemu sobie z problemem kontynuacji montażu, a konkretnie uszczelnienia.
  • Jako, że system dedykowany jest przede wszystkim do budownictwa pasywnego, współczynnik infiltracji powietrza dla systemu MOWO obliczono na poziomie a < 0,1, a więc może iść w duecie z najbardziej szczelną stolarką w 4 klasie przepuszczalności powietrza.
  • Izolacja akustyczna dla systemu jest na poziomie Rw=43dB. Okna mogą być wyniesione w ocieplenie na pojedynczym profilu PR007 (90mm) lub PR007 łącznie z profilem poszerzającym PR009, a wówczas uzyskujemy wykusz do 160mm.

Pobierz „Movo” system montażu okna  w warstwie ocieplenia.

Ciepły parapet XPS Premium

Podparapetowy profil izolacyjny zwany potocznie „ciepłym parapetem” wykonany jest z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). Dzięki zamknięto-komórkowej strukturze materiału, profil wykazuje szereg unikalnych cech.

Charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną i akustyczną, twardością znacznie przewyższającą produkty wykonane z polistyrenu EPS, odpornością na działanie wilgoci, wysoką wytrzymałością oraz niezwykle niską masą.

Blok izolacyjny służy do osadzenia okien i drzwi zgodnie ze sztuką prawidłowego montażu. Uszczelnione w ten sposób dolne złącze, spełnia wszelkie wymagania ciepłego montażu i3. Stanowi nośnik dla parapetu wewnętrznego i zewnętrznego, powierzchnie przylegania są nastawne.

Ciepły parapet XPS Premium jest częścią systemu ciepłego montażu i3. W duecie z taśmą rozprężną Illbruck TP650 Illmod Trio, stanowi nową jakość w uszczelnieniu progów okiennych i drzwiowych.

Pobierz „Ciepły parapet” XPS Premium
Folia zewnętrzna okienna

Folia okienna zewnętrzna przeznaczona jest do zabezpieczenia od strony zewnętrznej połączenia okienno-murowanego. Folia stanowi warstwę izolacyjną odporną na zewnętrzne warunki atmosferyczne jak wiatr i deszcz, a jednocześnie wysoce paroprzepuszczalną.

Dzięki wykonaniu folii okiennej zewnętrznej w wersji EW, możliwa jest jej aplikacja w różnych kombinacjach montażowych. Folia produkowana jest w 3 wersjach umożliwiających łatwy montaż do muru.

Folia polipropylenowa wyposażona w samoprzylepny pasek umożliwiający przymocowanie do okna oraz różne warianty montażu do ścian.

Podłoże musi być suche, odtłuszczone, niezapylone i niezakurzone, bez cząstek mogących mieć negatywny wpływ na przyczepność. W celu odtłuszczenia ram okiennych należy stosować środek czyszczący Perennator R40. Zaleca się wcześniejsze zagruntowanie podłoży porowatych, takich jak beton, porobeton czy tynk, impregnatem Illbruck Butyl&Bitumen Primer.

Pobierz „Folia zewnętrzna okienna”.
JAK MONTOWAĆ OKNA?

Cofnij